Ten towar jest dostępny w naszych sklepach
Olejek z drzewa herbacianego jest wyjątkowo silnym antyseptykiem, dwunastokrotnie silniejszym od kwasu karbolowego lub fenolu powszechnie używanych środków dezynfekujących, pięciokrotnie silniejszy od penicyliny.
Olejek z drzewa herbacianego ma tę zaletę, że jest zarówno odczulający jak i nietoksyczny i może działać skutecznie przeciw wielu schorzeniom wywołanym przez bakterie, wirusy i grzyby.
Przeciwdziała skutecznie oparzeniom, otarciom, podrażnieniom, naciągnięciom mięśni, ukąszeniom owadów, alergiom, egzemie, łuszczycy, wysypce dziecięcej, potówkom, półpaścowi, zapaleniu dziąseł i zębów, zapaleniu ucha, grzybicy paznokci i włosów, hemoroidom, wysypką, chorobom oczu, oparzeniom słonecznym oraz problemom menstruacyjnym.
Tea Tree Oil stosuje się w aromatoterapii i weterynarii (skuteczny na pchły). Jego zapach skutecznie odstrasza owady.
Czy to jest możliwe? Aby ten sam preparat pomagał w tylu problemach zdrowotnych? A jednak!
Olejek z drzewa herbacianego okazał się skutecznym środkiem przy tak wielu dolegliwościach, że aż trudno w to uwierzyć. Dzieje się tak dlatego, że choroby te powodowane są przez bakterie, grzyby, a olejek ten właśnie jest najsilniejszym ze znanych naturalnych antyseptyków.
Działa zarówno powierzchniowo, jak i penetruje w głąb skóry.
Sposób użycia: Używać w bardzo małych dawkach. Można aplikować dzieciom powyżej 3 roku życia.
Formy stosowania:
Olejek można rozetrzeć na zainfekowanych miejscach, można z niego przygotować tonik do twarzy lub środek do płukania gardła.
Do kompresu i okładu w zupełności wystarcza 1-2 krople na pełną wannę.
W celu odświeżenia powietrza wystarcza 1-3 krople.
W jakich przypadkach można używać olejek z drzewa herbacianego ?
Ginekologia: przeciw grzybicy, może pomóc w usuwaniu pleśniawek pochwy.
Stosowany do nasiadówek, natrysków, kąpieli i nacierań. Do kąpieli dodać 6 kropli olejku.
Zastosowanie w tamponie – olejek jest łagodny i mimo silnego zapachu może być wprowadzany do pochwy bez rozcieńczania. Uwaga! Żaden inny olejek nie może być stosowany w ten sposób. Dwie krople czystego olejku drzewa herbacianego nanieść na wilgotny tampon i umieścić w pochwie. Pozostawić na 3 –4 godz.
Układ oddechowy: Bakteriobójczy i przeciwwirusowy, pomaga zwalczać przeziębienia i grypę, łagodzi choroby gardła, zapalenie migdałków i choroby dziąseł. Łagodzi objawy zapalenia oskrzeli. Stosuje się go w płukankach do gardła i jamy ustnej, kompresach, inhalacjach, kominkach aromatoterapeutycznych lub przez nacieranie. W celu zmniejszenia dolegliwości w nieżycie gardła, w zapaleniu zatok przynosowych, przeziębieniu, przy męczącym kaszlu, wydzielinie zalegającej w oskrzelach należy odmierzyć kilka kropli na chusteczkę i wdychać głęboko.
Skóra i uroda:
Oczyszczający, chłodzący i przeciwgrzybiczy, zwalcza czyraki i wysypki, koi oparzenia słoneczne, pomaga w gojeniu ran i chroni je przed infekcjami.
Drobne oparzenia spłukuje się obficie wodą, a następnie smaruje czystym nie rozcieńczonym olejkiem.
Przeciwdziała grzybicom skóry i powstawaniu zanokcicy. Jest stosowany w maseczkach, kompresach, kąpielach stóp i rąk lub do nacierań. W tym celu do wody do moczenia stóp należy dodać 5-10 kropli olejku.
W celu leczenia zmian skórnych wywołanych przez trądzik należy przy pomocy wacika nanieść jedną kroplę nierozcieńczonego olejku na każdą z krostek. Zabieg można powtarzać 1-2 dziennie.
Ukąszenia, użądlenia oraz pęcherzyki i nadżerki w opryszczce smaruje się czystym, nie rozcieńczonym olejkiem herbacianym.
Trądzik, wysypki: delikatnie w smarować olej lub 2-3 krople oleju wymieszać z kremem, pocierać. Zrobić z 5 kropli tonik do oczyszczania twarzy.
Układ trawienny:
Bakteriobójczy, przeciw wirusowy i przeciw grzybiczny, zmniejsza owrzodzenia jamy ustnej, likwiduje pleśniawki, łagodzi nieżyt żołądka i jelit, likwiduje biegunkę. Jest również skuteczny w przypadku zatruć pokarmowych.
Ukąszenia owadów: 2-3 razy dziennie nacierać olejkiem. Obolałe dziąsła, nieprzyjemny zapach z ust i osad na zębach: 3-5 kropli rozmieszać z wodą, płukać 2 razy dziennie, można również stosować krople bezpośrednio na szczoteczkę. Zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego i parodontozie.
Bóle gardła:
Płukać roztworem z 2-3 kroplami olejku na ½ szklanki wody.
Zapalenia ucha środkowego, bóle uszu: 2 do 3 kropli olejku na waciku wprowadzić do ucha, powtarzać 3 razy dziennie przez 3 dni.
Alergie skórne: 10 kropli dodać do kąpieli lub pocierać chore miejsca.
Kleszcze: Posmarować olejkiem (1-2 krople) i po chwili kleszcze można usunąć, jednocześnie miejsce to dezynfekujemy. Również dla psa użyć 10 kropli do szamponu i wykąpać go (działa przez 10 minut).
Poparzenia: (również od słońca). Po schłodzeniu wodą natrzeć lub polać olejkiem poparzone miejsca lub zastosować chłodną rumiankową kąpiel z dodatkiem 10 kropli olejku.
Rany i zranienia: W celu dezynfekcji polać bezpośrednio ranę.
Wysypki, wrzody: w oparzeniach, grzybicach, ukąszeniach owadów, otarciu, przy półpaśćcu i opryszczce aplikujemy czysty 100% olejek bezpośrednio na chore miejsca.
Problemy z włosami (łupież, grzybica, zapalenia skóry): Dodajemy 2 krople czystego olejku do szamponu na 250 ml – 10 kropli olejku.
Uwaga! Czystego olejku nie stosuje się bezpośrednio do oczu. Na okładu oczu 5 kropli olejku rozcieńczamy w szklance wody.
Olejek herbaciany nawet przy wielokrotnym stosowaniu nie uszkadza komórek i nie podrażnia tkanek. Pomaga w dotlenieniu komórek, dzięki czemu skóra zyskuje młodszy wygląd, oraz w pozbyciu się obumarłej tkanki i odkryciu świeżego naskórka
Możliwości olejku Tea Tree nie do końca są poznane.
Wciąż zaskakują nas siłą działania.
Skład: naturalny macerat olejku z drzewa herbacianego
Pojemność:30 ml, szklana butelka